Harry Potter a Princ dvojí krve - PREMIÉRA SE BLÍŽÍ

17. dubna 2009 v 17:34 | [Mattybo]
" alt="Harry Potter a Princ dvojí krve [1]" class="left"]
Premiéra už dlouho očekávaného filmu Harry Potter a Princ dvojí krve, který měl původně ''vtrhnout'' do kin už v zimě 2008, se blíží. Na světě je také zcela nový trailer, který se bere konečně za ''plnohodnotný'', podle potterweb.cz. Dávám sem nějaké info, dosud zveřejněné fotky z filmu a také již zmiňovaný trailer.

Informace o filmu:
Film Harry Potter a Princ dvojí krve vypráví o tom, jakými způsoby upevňuje Lord Voldemort v lidském a čarodějném světě svou moc. Bradavice postupně přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí. Harry se právem obává, že největší nebezpečí číhá na chodbách čarodějné školy, a ředitel Brumbál jej proto začíná připravovat na poslední bitvu, která se kvapem blíží. Společně hledají způsob, jakým Voldemorta zasáhnout na nejcitlivějším místě a sprovodit ze světa. Brumbál také oslovil svého kolegu a dlouholetého přítele, bonvivánského a bezstarostného profesora Horácia Křiklana, který má podle jeho mínění pro Harryho zcela zásadní informace. Mezitím však dospívající studenti čelí útokům jiného zákeřného nepřítele - vlastním hormonům. Harryho to čím dál víc táhne k Ginny, v podobných citech se však zmítá i jeho sok Dean Thomas.

" alt="Harry Potter a Princ dvojí krve [2]" class="center"]
Lavender Brownová se zase v hloubi srdce rozhodla pro Rona… bohužel však nepočítala s účinky čokolády Romildy Vanové! A v neposlední řadě tu máme i Hermionu, která sice pěkně žárlí, ale zařekla se, že o svých citech nikomu neřekne. Strom lásky je plný květů… jeden ze studentů však stojí opodál, vše bedlivě pozoruje a brzy se zapíše do historie černým inkoustem. Bradavice už nikdy nebudou jako dřív…
" alt="Harry Potter a Princ dvojí krve [3]" class="center"]

Tvůrci

Britský tvůrce David Yates, který režíroval i jeden z nejúspěšnějších filmů roku 2007, Harry Potter a Fénixův řád, stojí i za režií filmu Harry Potter a Princ dvojí krve. Snímek produkuje David Heyman, který podnítil vznik celé potterovské ságy. Neméně důležitým článkem je i jeho kolega, producent David Barron. Scenáristou filmu se stal Steve Kloves, jenž dosud napsal scénáře prvních čtyř Harryho dobrodružství. Stejně jako v předešlých případech je mu předlohou scénáře další díl potterovské série od slavné britské autorky J.K. Rowlingové.
" alt="Harry Potter a Princ dvojí krve [4]" class="center"]
Zbrusu-nový ''plnohodnotný'' trailer k filmu:
(trailer je bohužel v angličtině, česky ho však lze naleznout zde)

Herci

Postavy mladých čarodějů Harryho Pottera, Rona Weasleyho a Hermiony Grangerové, kteří v boji s Lordem Voldemortem čelí novým výzvám, opět ztvárnili Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson. Ve filmu se dále objeví herci a herečky, které známe již z předešlých částí potterovské série: Helena Bonham Carter, David Bradley, Robbie Coltrane, Warwick Davis, Tom Felton, Michael Gambon, Alan Rickman, Maggie Smith, Natalia Tena, Julie Walters, David Thewlis, dále Evanna Lynch, Matthew Lewis a Bonnie Wright.
" alt="Harry Potter a Princ dvojí krve [5]" class="center"]
Hvězdnou hereckou sestavu dále doplní dva úspěšní herci, kteří se v sérii Harry Potter objevují vůbec poprvé - prvním je držitel prestižní ceny Oscar Jim Broadbent (Iris, Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň) ztvární profesora Horácia Křiklana, který Harrymu daruje starou knihu o lektvarech, jíž kdysi vlastnil Princ dvojí krve. Tato kniha je mladému čaroději neocenitelnou pomůckou. Druhým přírůstkem do rozvětvené herecké rodiny je Helen McCrory (Vášeň a cit, Královna), která si zahraje matku Drako Malfoye a zároveň sestru zlé Bellatrix Lestrangeové, Narcissu Malfoyovou.
" alt="Harry Potter a Princ dvojí krve [7]" class="center"]
další fotografie z filmu najdete v galerii: Filmy
informace o filmu čerpány z: www.zena.centrum.cz
Tak co říkáte na HP6? Jak se vám líbí?
 


Anketa

Jak se vám líbí tento blog?

Je velmi pěkný, chválím ;) 71% (159)
V pohodě, jako každý blog. 18.3% (41)
Hrůza! 10.7% (24)

Komentáře

1 Yadnee Yadnee | Web | 19. dubna 2009 v 8:18 | Reagovat

já moc Harryho nemusim :-) Jinak se ti povedl design  :-P

2 Křivka Křivka | Web | 19. dubna 2009 v 8:53 | Reagovat

Na HP6 se těším, ale né zas až tak moc :-D

3 Yondra SB Yondra SB | Web | 19. dubna 2009 v 9:44 | Reagovat

tak to bude hustý...O_o 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama