Literální postava: Špekoun (série Tajemství) - Enid Blytonová

11. března 2009 v 11:57 | Mattybo
Nedávno ve škole jsem měli za úkol napsat slohovku o literální postavě. Já jsem si vybral Špekouna ze série knížek Tajemství. Tady je ta slohovka:
Tato literální postava se objevuje v knížkách série Tajemství od Enid Blytonové. Špekoun a jeho čtyři kamarádi - Larry, Pip, Daisy a Bětka si říkají pátrači, protože se zabývají různými záhadami v Peterswoodu. Jeho pravé jméno je Frederick Trotteville, ale všichni kamarádi mu říkají Špekoun.
Špekoun je trochu silnější postavy. Má černé vlasy, pod nimi se skrývá menší čelo. Pod výraznýma černýma očima se rýsuje menší nosík. Ústa jsou docela velká. Vlastně celý Špekounův obličej je dost kulatý. Obvykle chodí slušně oblečený. Nejčastěji mívá na sobě nějaké tričko nebo košili a k tomu nějaké kalhoty. Špekoun má ale jednu velkou zvláštnost. Docela rád se převléká za záhadné a tajemné postavy či za běžné lidi. V této oblasti je opravdu přeborník. Ani jeho kamarádi ho nikdy nepoznají a potom jsou velice udivení.
Špekoun je určitě v této knížce kladnou postavou. Společně se svými pátrači vždy řeší nějaké tajemství. Ovšemže na pátrání nejsou sami a do cesty se jim plete místní strážník pan Goon. Jinak je Špekoun někdy až moc dobrý. Není věc, ve které by byl nejhorší a z toho vyplývá, že někdy se až moc vychvaluje. Na policistu Goona bývá také drzý, no spíše ''slušně'' drzý. To znamená, že ho vždy dokáže slušně urazit tak, že strážník Goon okamžitě vypění. Špekoun je ale zase na druhou stranu velmi přátelský, milý, určitě se zastane slabších (jako někdy občas Bětky) a má i velmi dobrý smysl pro humor.
Doufám, že Špekoun a jeho kamarádi budou stále tak výborní v pátrání a budou pořád rychlejší než mrzutý strážník Goon.

Tak co? Jak se vám ta slohovka líbila?
 


Anketa

Vyber svůj nejoblíbenější žánr knihy:

Fantasy 22.2% (14)
Ze života 6.3% (4)
Detektivka 23.8% (15)
Romantické 6.3% (4)
Komediální 11.1% (7)
Encyklopedie 7.9% (5)
Drama 4.8% (3)
Není v seznamu (napiš do komentářů) 9.5% (6)
Žádný, nečtu 7.9% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama