Enid Blytonová: Tajemství strašidelné věže

11. března 2009 v 12:04 | Mattybo

Název: Tajemství strašidelné věže
Autorka: Enid Blytonová
Mé hodnocení: 7/10
Popis: Poslední tajemství pěti pátračů a jejich tentokrát dvou psů Broka a Binga se odehrává o jarních prázdninách. Pátrači jsou znudění a tak se vydají na výlet do nedaleké strašidelné věže. O strašidelné věži se říká, že tam kvílí víla, pátrači však téhle báchorce nevěří. Při prohlídce věže však víla zakvílí. Nejprve to způsobí Špekoun ze srandy svým břichomluvectvím, ale pak podruhé už to Špekoun není a pátrače to velmi vyděsí. Později narazí Ern s Bětkou na okouzlující obraz moře a zamilují si ho. Ve věži se také objeví několik umělců, kteří kopírujou obrazy a též objeví tajnou chodbu, která vede schodama dolů. Na druhý den se Špekoun s Ernem rozhodnou znovu navštívit věž. Ern si chce opět prohlédnout onen nádherný obraz, avšak všimne se malého, ale výrazného detailu. Na obraze s mořem chybí malá loďka, která tam předchozí den byla. Nejsou tam však stránky po umáznutí ani přebarvení. Pátrači svolají poradu a rozhodnou se najít onen tajný východ či vchod vě věži, protože si myslí, že od někud musí vést ven.

Z pustého kopce od věže najdou nějakou jeskyň (vlastně je tam dovedou Brok a Bingo). Vlezou do jeskyně a po pár metrech najdou rozsáhlou místnost, kde je nějaké zařízení - houkací zařízení! Tím je vše jasné, že kvílení ve věži je falešné. Poté objeví oné schody, které vedou nahoru do sálu, kde ten úkryt nedávno objevili. Špekouna a Erna chytí majitelé věže (ostatní pátrači stačí prchnout) a svážou je, aby neutekli a odjedou autem pryč. Špekounovi se podaří vyprostit se ze zavázaných rukou a pomůže i Ernovi. Potom prohledají věž a najdou nevyvratitelné důkazy, že majitel věže si najímá drahé obrazy na výstavu, poté vrací kopie a originály prodává za velké peníze. Pátrači vše nahlásí šéfinspektorovi Jenksovi a další případ je skvěle vyřešen.

POZNÁMKA: V této knížce je velmi zvláštní, že se jim tentokrát do pátraní nepřipletl strážník pan Goon. Nevím jestli je to doopravdy poslední díl série Tajemství, ale v ČR vyšlo dosavadních 15 dílů. Takže se s těmito knížkami loučím a přístě čekejte recenzi jiné knížky!

 


Anketa

Jak se vám líbí tento blog?

Je velmi pěkný, chválím ;) 71% (159)
V pohodě, jako každý blog. 18.3% (41)
Hrůza! 10.7% (24)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama