Enid Blytonová: Tajemství pohřešovaného muže

11. března 2009 v 11:58 | Mattybo
Název: Tajemství pohřešovaného muže
Autorka: Enid Blytonová
Mé hodnocení: 8/10
Popis: Do městečka Peterswood příjíždí kamarád otce Špekouna společně s věčně uštěpačnou a vele-chytrou Eunice. Přijeli sem totiž na broukovskou konferenci. Špekoun a jeho kamarádi jsou velmi neradi, že je tu i Eunice, protože do všeho strká nos (takže i do jejich pátrání). V Peterswoodu se totiž vynoří záhada! Je pohřešován uprchlík z vězení s jizvou na tváři. Špekoun a jeho kamarádi (Larry, Pip, Daisy a Bětka) se pustí ihned do pátrání. Nejprve hledají uprchlého vězně někde na pouti..., tam moc ale nepochodí a tak se ještě samotný Špekoun výdá na konferenci milovníků a sběratelů brouků, ale také bez výsledně. V průběhu vyšetřování zjístí o kempu, kde sídlí mnoho maringotek a mezi nimi i rodina Fangiovi, která je na uprchlíka velmi podobná. V maringotce však žíjí jen starší paní Fangiová s dcerou Lucitou a synem Josefem, ale ani jeden z nich nemá jizvu na tváři... Pro pátrače velké sklamání, ale Špekounovi to nedá a vydá se v přestrojení za tuláka v noci k maringotce. Vyčká venku a najednou uslyší 4 hlasy - 2 ženské a 2 mužské, ale jakto? Z maringotky postupně vyjdou všechny osoby - Lucita, Josef a paní Fangiová, ale kde je ten čtvrtý? Ten 2.mužský hlas? Že by to byl ten zločinec?

Špekoun prohledá maringotku, ale nikoho nenajde! Záhada! Pak mu to ale dojde... Ten zločinec je převlečený za paní Fangiovou - jinak řečeno ten zločinec je paní Fangiová. Nasvědčovalo tomu to, že osoba měla až na ženu moc hluboký hlas a velkou sílu... Špekoun a jeho kamarádi za pomocí policie dopadnou zločince převlečeného za ženu a další záhada je opět úspěšně vyřešena!
 


Anketa

Vyber svůj nejoblíbenější žánr knihy:

Fantasy 22.2% (14)
Ze života 6.3% (4)
Detektivka 23.8% (15)
Romantické 6.3% (4)
Komediální 11.1% (7)
Encyklopedie 7.9% (5)
Drama 4.8% (3)
Není v seznamu (napiš do komentářů) 9.5% (6)
Žádný, nečtu 7.9% (5)

Komentáře

1 Billova slza Billova slza | Web | 11. března 2009 v 12:07 | Reagovat

Klikla jsem v anketě na žánr fantasy, protože se mi moc líbí :))

2 jhh jhh | 9. dubna 2011 v 14:20 | Reagovat

jkjk

3 Davidrew Davidrew | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 12:56 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama