Enid Blytonová: Tajemství lišákova doupěte

11. března 2009 v 11:50 | Mattybo
Tajemství lišákova doupěte je desátým dílem ze série Tajemství od Enid Blytonové. Záhadné tajemství začíná hned na nádraží, kde Larry, Pip, Daisy, Bětka a pes Brok čekají až dorazí k nástupišti vlakem jejich dlouholetý kamarád Špekoun. Špekoun se ale doopravdy jmenuje Frederick Trotteville, ale za to že je tak dobře vyvinutý si vysloužil tuto přezdívku. Ovšem Špekoun svou přezdívku nebere jako urážku, spíš je na ni patřičně hrdý. Zatímco čtyři kamarádi a pes čekají na Fredericka, objeví se na nádraží nějaká podivuhodná paní s pánem a s malou bílou pudlicí. Brok na pudlici zareaguje tak, že se na ni vesele vrhne. Oba manželé jsou rozrušeni z Broka natolik, že dětem vyhrožují stížností na policii. Respektive na místního strážníka Goona, kterému se ani jednou nepodařilo rozřešit nějakou záhadu, protože ho vždy předběhne pětka pátračů (Špekoun, Larry, Daisy, Pip, Bětka a ještě nesmíme zapomenout na Broka - haf!). Ovšemže strážník nechá stížností - stížností, jakmile se dozví o tajemství, o kterém už ví i samozřejmě Špekoun, který se vrátil z dovolené.

Jsou totiž pohřešováni právě majitelé té pudlice jménem Kikinka, kteří prý údajně ukradli velmi vzácný obraz. Pátraní se tedy rozeběhne na plné otáčky. Majitelé Kikinku nechali u sousedů, od kterých měli v minulosti pronajatý dům, kterému se říká ,,Lišákovo doupě''. Do města se také na pár dní přistěhuje Ern (přesně vedle lišákova doupěte), věrný kamarád pátračů, který jim vždy rád pomůže a mimochodem je synovcem strážníka Goona... Špekoun tedy pověří Erna, aby hlídkoval na stromě v zahradě, odtud byl totiž pěkný výhled na zahradu Lišákova doupěte i na zahradu sousedů uprchlíků. Jednu noc hlídkuje synovec Goona ve stromě a slyší velice podivné zvuky... Nejdříve nějaké hlasy, pak jakoby zvuk motoru... Postupně nakonec pátrači zjistí, že oné noci se dostavili majitelé Kikinky člunem k sousedům, kde pudlice přebývala. Špekoun také nečekaně odhalí celé Tajemství, když mu dojde, že oné noci se oba manželé převlekli za sousedy a že ti praví sousedi jsou už někde fuč. Policie v čele s inspektorem Jenksem tedy zatkne oba uprchlíky a najdou i vzácný obraz, který byl ukraden. A hádejte kde po celou dobu byl? No přeci v Kikinčiném pelíšku pěkně srulovaný, aby na něho nikdo nepřišel. Špekoun a jeho kamarádi si zase můžou připsat další úspěšně vyřešený případ.
 


Anketa

Vyber svůj nejoblíbenější žánr knihy:

Fantasy 22.2% (14)
Ze života 6.3% (4)
Detektivka 23.8% (15)
Romantické 6.3% (4)
Komediální 11.1% (7)
Encyklopedie 7.9% (5)
Drama 4.8% (3)
Není v seznamu (napiš do komentářů) 9.5% (6)
Žádný, nečtu 7.9% (5)

Komentáře

1 Beach27BEATRICE Beach27BEATRICE | E-mail | Web | 3. prosince 2011 v 7:52 | Reagovat

That is good that we can receive the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/mortgage-loans">mortgage loans</a> and that opens completely new opportunities.

2 luk luk | 13. ledna 2017 v 6:23 | Reagovat

;-)  [:tired:]  :-P  :-P  :-?  :-D  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama